Aktualność

28
października 2014

Wejherowo zostało laureatem szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Równych Szans 2014” na najlepsze projekty na rzecz osób z niepełnosprawnościami realizowane przez polskie samorządy. Wyróżnienie odebrał podczas uroczystej gali w Karpaczu Bogdan Tokłowicz, zastępca prezydenta Wejherowa. To już czwarte wyróżnienie dla Wejherowa.

 

Kapituła Nagrody pod przewodnictwem Jarosława Dudy, pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych przeanalizowała 86 zgłoszeń i wybrała 15 samorządów.

– To zaszczyt dla samorządu Wejherowa znaleźć się w tak prestiżowym gronie, wśród tylu wspaniałych projektów i wielka satysfakcja – podkreślił Bogdan Tokłowicz, zastępca prezydenta Wejherowa. - Cieszymy się, że wspólnie możemy w naszym mieście promować ideę integracji i stwarzać warunki dla osób niepełnosprawnych do funkcjonowania w społeczeństwie.

 

Konkurs ma rangę ogólnopolską i odbył się po raz szósty. Jego celem jest przegląd, wyłonienie i nagrodzenie najlepszych wydarzeń, działań i projektów w obszarze wyrównywania szans osób z niepełnosprawnościami. Mogą brać w nim udział wszystkie samorządy, które zrealizowały lub realizują projekty przyczyniające się do zwiększenia udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu lokalnych społeczności.

 

Organizatorami plebiscytu są Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej, Państwowej Komisji Wyborczej, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Rzecznika Praw Obywatelskich i Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Radosława Mołonia.