Aktualność

18
grudnia 2014

Wejherowo otrzymało tytuł miasta dbającego o finanse mieszkańców. Wyróżnienie przyznawane jest przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Biuro Informacji Kredytowej oraz Związek Banków Polskich.

Nagrodę odebrał prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podczas grudniowej konferencji „Nowoczesny Samorząd. Zarządzanie i Finanse 2014” zorganizowanej w Warszawie. Wyróżnienie przyznane jest gminom, które w szczególny sposób dbają o finanse wszystkich mieszkańców i zwiększają bezpieczeństwo gospodarcze regionu.

- Takie wyróżnienie to dla nas potwierdzenie, że dobrze potrafimy zagospodarować każdą złotówkę i racjonalnie wydajemy pieniądze na inwestycje w mieście – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

O randze tegorocznej konferencji świadczy obecność blisko 250 uczestników: prezydentów miast, burmistrzów, wójtów oraz osób ściśle powiązanych z funkcjonowaniem samorządów, a także przedstawicieli przedsiębiorstw komunalnych, bankowców oraz środowisk naukowych, którzy towarzyszyli prezentacjom, dyskusjom i wymianie doświadczeń.