Aktualność

21
maja 2015

Gminy Północnych Kaszub zachęcają turystów do przyjazdu w ten piękny rejon Polski. Gdynia wraz z 23 gminami zrzeszonymi w Metropolitalnym Forum NORDA zainaugurowały sezon letni 2015 na konferencji prasowej w gdyńskim budynku Infobox.

 

Północne Kaszuby oferują piękne, piaszczyste i szerokie plaże, czyste jeziora, bogate w grzyby i jagody lasy oraz malownicze miasta i miasteczka przyciągające turystów zabytkową architekturą oraz pielęgnowaną tradycją i kulturą kaszubską. Każda z gmin przygotowuje co roku nowe wydarzenia umilające turystom i mieszkańcom spędzenie czasu podczas letnich miesięcy. Różnorodność przygotowanej oferty zadowoli zarówno amatorów sportowego wypoczynku, jak i rodziny z dziećmi, a także wielbicieli zwiedzania i miłośników spędzania czasu blisko natury.

Konferencję otworzył prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, który podkreślił, że gminy NORDY stanowią ciekawą ofertę turystyczną i wypoczynkową również poza sezonem letnim.

Wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała, powiedziała, że największym sukcesem Forum NORDA jest właśnie współpraca w ramach promocji turystycznej regionu.

- Zaczynaliśmy od informowania o wydarzeniach i atrakcjach, a teraz podążamy w kierunku kreowania naszej oferty – mówiła wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała. – Wspólna promocja pozwala na zwrócenie uwagi turystów przebywających w miejscowościach typowo wypoczynkowych na atrakcje znajdujące się w pobliżu, na terenie miast i gmin nieco oddalonych od głównych szlaków turystycznych. W ramach Forum pracujemy także przy projekcie Norda Północny Biegun Wzrostu zajmując się organizacją nadmorskiego obszaru usług, co również umożliwi nam zdobycie pozycji potentata turystycznego.

Informacje o planowanych wydarzeniach gmin NORDY oraz atrakcjach do zwiedzenia zamieszczone zostały w aplikacji mobilnej Gdynia i Północne Kaszuby. W informacjach turystycznych Gdyni oraz miast i gmin NORDY dostępne będą mapki regionu prezentujące miejsca warte odwiedzenia w miejscowościach Północnych Kaszub. Planowany jest także wydruk plakatów informujących o wydarzeniach przygotowanych przez gminy i miasta NORDY. Dostępny już jest plakat z wykazem imprez czerwcowych.

W gdyńskim Infoboxie zaprezentowano wystawę fotografii prezentujących walory krajobrazów Północnych Kaszub. Wystawę będzie można obejrzeć do 7 czerwca br. Konferencję ubarwił występ kaszubskiego zespołu Kosakowianie.