Aktualność

12
lutego 2018

Gdynia rozpoczęła etap przyjmowania wniosków do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Gdynianie swoje pomysły przelewają na papier, a samorząd służy pomocą organizując maratony pisania wniosków.

W 2018 roku gdynianie mogą zdecydować na co przeznaczyć w ramach Budżetu Obywatelskiego niebagatelną kwotę 5 898 400 zł. 

Każda z dzielnic otrzymała kwotę w wysokości 100 000 zł, która została powiększona o środki rozdzielone pomiędzy dzielnice proporcjonalnie do liczby mieszkańców i powierzchni (bez uwzględnienia lasów i portowych terenów przemysłowych). Do tych sum dochodzą jeszcze środki niewykorzystane w poprzednich latach. Najwyższy budżet przypadł dzielnicom Chwarzno-Wiczlino - 473 700 zł oraz Chyloni – 405 300 zł. 

Najdłuższy okres w tegorocznym harmonogramie budżetu zarezerwowany został na weryfikację projektów. Etap ten rozpoczyna się 1 marca i potrwa do 6 czerwca. Głosowanie na projekty odbędzie się w okresie 18 czerwca – 2 lipca. Zwycięskie projekty poznamy do 9 lipca. 

Do 28 lutego zgłaszać można projekty z zakresu rekreacji, ochrony środowiska oraz zieleni, utrzymania porządku i bezpieczeństwa publicznego, bezpieczeństwo ruchu na drogach, estetyzacji dzielnic, remontów i przebudowy ulic i  przestrzeni publicznych oraz inwestycji. 

Dla osób, które po raz pierwszy zamierzają zgłosić swój pomysł do budżetu obywatelskiego, organizowane są maratony pisania wniosków. Maratony to okazja do spotkania z innymi autorami, przedyskutowania swoich pomysłów, a może nawet połączenia sił i przygotowania wspólnego projektu.

Dokładne informacje o budżecie obywatelskim dostępne są na stronie https://bo.gdynia.pl/