Aktualność

13
marca 2018

Wejherowo rozpoczęło kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego. Wejherowianie do 3 kwietnia mogą składać swoje propozycje na rozwój własnej dzielnicy. Osoby, które zamierzają złożyć projekt, mogą wziąć udział we wspólnym pisaniu wniosków organizowanym przez samorząd. 

Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły w dwóch kategoriach – projekty inwestycyjne oraz nieinwestycyjne. Maksymalna wartość projektu inwestycyjnego to 200 tys. zł, a wartość nieinwestycyjnego nie może przekroczyć 10 tys. zł. Aby pomóc w pisaniu wniosków Urząd Miasta organizuje warsztaty, na których eksperci wyjaśnią jak poprawnie przygotować wniosek. 

W ramach konsultacji społecznych mieszkańcy będą mogli zapoznać się ze wszystkimi projektami zgłoszonymi do BO i złożyć swoje uwagi na piśmie. Mieszkańcy oddawać będą po dwa głosy, jeden na projekt inwestycyjny i jeden na nieinwestycyjny. 

Do 11 maja potrwa weryfikacja formalna wniosków. 14 maja ogłoszone zostaną projekty, które pomyślnie przeszły weryfikację. Głosowanie na wnioski rozpocznie się 8 czerwca. 22 czerwca ogłoszone zostaną projekty, które zostaną zrealizowane.