Aktualność

13
sierpnia 2018

Koncerty, zmagania sportowe, festyny, czy wydarzenia regionalne? Kalendarz wydarzeń sierpniowych na Kaszubach Północnych jest zróżnicowany. Warto wykorzystać ten ostatni miesiąc wakacji i cieszyć się letnim klimatem.


W Gdyni w sierpniowy weekend (17-19.08) coroczna  impreza, która gromadzi tłumy – Gdynia Aerobaltic. Podniebne akrobacje  lotnicze co roku podziwia wielu turystów i mieszkańców. Tydzień później ulice Gdyni zaludnią smakosze kulinarni podczas Weekendu Kulinarnego. 26 sierpnia br. wyczekiwany koncert Lata z Radiem z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Sezon wakacyjny w Gdyni zakończy Żeglarski Zlot 100-lecia Niepodległości.


Dla pasjonatów sportowych Kaszuby przygotowały wiele atrakcji. W Gniewinie odbędą się zawody Strongman. Jastarnia zaprasza do wzięcia udziału w Maratonie Brzegiem Morza. W Wielu wystartuje Rajd Weteranów Szos. Amatorzy spacerów spotykają się w Białogórze na zawodach Nordic Walking. Bieg i marsz z kijami organizuje również Rozłazino. W wejherowskim parku w każdy weekend ćwiczymy pod okiem trenerów. Do Żarnowca przyjeżdżają natomiast miłośnicy dwóch kółek na Cyklo MTB. 


Czymanowo zaprasza na Festiwal Piwa Regionalnego, a sąsiednie Nadole na Dzień Chleba i Miodu. Jastarnia organizuje Dni Węgorza. Wiele co roku odwiedzają gawędziarze kaszubscy, którzy stają do turnieju na najlepszego kaszubskiego mówcę. W gminie Puck świętują Dzień Chleba i Dzień Bursztynu. Łeba lato zakończy Festiwalem Latawców.


Nie zabraknie również doznań muzycznych. Na Kaszubach zagrają w tym roku – Urszula, Zakopawer, Michał Szpak, Kortez, Raz, Dwa, Trzy, Grzegorz Hyży, Andrzej Piaseczny, Kult, Enej.

Kalendarz imprez sierpniowych