Aktualność

26
października 2018

W piętnastu samorządach NORDY zwyciężyli prezydenci, wójtowie i burmistrzowie sprawujących tę funkcję w  poprzedniej kadencji, do członków Nordy dołączyło trzech nowych wójtów. W czterech samorządach dopiero druga tura wyborów wyłoni włodarzy.


Najwięcej głosów (88,15 proc.) zdobył Roman Kużel, burmistrz miasta Władysławowa. Najwięcej kandydatów, po pięciu, walczyło o stanowisko burmistrza Rumi oraz prezydenta Gdyni. Po czterech kandydatów walczyło o fotel wójta gminy Wicko, prezydenta Wejherowa, burmistrza Helu i Lęborka. Trzech kandydatów ubiegało się o stanowisko burmistrza Pucka, wójta gminy Szemud i burmistrza Łeby.  Nie udało się w pierwszej turze wybrać włodarza w czterech samorządach Nordy - w Helu, Łebie, Lęborku i w gminie Puck. Mieszkańcy w tych miejscowościach będą ponownie głosowali 4 listopada br. W Helu rywalizują ze sobą Klemens Kohnke i Mirosław Wądołowski. W Lęborku Witold Namyślak i Bożena Pobłocka. O fotel wójta gminy Puck walczą Katarzyna Burchacka-Klimczuk i Tadeusz Puszkarczuk. W Łebie rywalizują Alina Klińska i Andrzej Strzechmiński.


W trzech miejscowościach stery samorządów przejęli nowi wójtowie. Adam Śliwicki został wybrany na wójta gminy Krokowa, Marcin Majek został wójtem gminy Kosakowo, a Jerzy Bańka wójtem gminy Cewice.