Aktualność

30
listopada 2018

Zbliża się najpiękniejszy okres w roku, kiedy miasta i gminy NORDY rozbłyskają tysiącami kolorowych lampek. Mieszkańcy spotykają się na organizowanych corocznie jarmarkach bożonarodzeniowych, na których rzemieślnicy i lokalni wytwórcy kaszubscy wystawiają swoje produkty, a do dzieci przyjeżdża św. Mikołaj.


Większość miast w okolicach 6 grudnia zapala swoje kolorowe iluminacje. Co roku świąteczne oświetlenia są coraz piękniejsze i bogatsze. Gdynia rozbłyśnie tysiącami lampek właśnie z okazji 6 grudnia. Świąteczne oświetlenie rozmieszczone zostanie w tym roku w ośmiu różnych lokalizacjach w mieście. Przyozdobione zostaną ulice – Świętojańska, al. Zwycięstwa, Starowiejska, Plac Kaszubski, Konstytucji i Grunwaldzki, a także rondo Żołnierzy Wyklętych.  Ozdoby pojawią się również w różnych dzielnicach Gdyni. Wiele miejscowości organizuje również konkursy na najładniej oświetloną posesję, czy najładniejszą ozdobę choinkową.


Tysiącami lampek rozbłyska corocznie również Wejherowo, którego pomysłowe oświetlenie  wzbudza zachwyt u mieszkańców i turystów, którzy specjalnie z tego powodu przyjeżdżają do miasta po zmierzchu. Główne miejsce na rynku miasto udostępnia również lokalnym rzemieślnikom i  wytwórcom, którzy sprzedają świąteczne ozdoby oraz lokalne wyroby.


Do Gdyni zapraszają miejscy kupcy na Świąteczny Kiermasz Rękodzieła, na którym będzie można w każdą sobotę grudnia, kupić unikatowe artystyczne prezenty wykonane z bawełny, gliny, filcu i włóczek. Będzie można także znaleźć ręcznie uszyte przytulanki, kolorowe czapki, czy piękną biżuterię. Wystawcy organizują także kreatywne warsztaty, na których pokażą jak samodzielnie wykonać te przedmioty.
Krokowa i Puck zapraszają swoich mieszkańców na Jarmark Bożonarodzeniowy 9 grudnia. W programie wspólne śpiewanie kolęd, występy artystyczne młodzieży szkolnej, malowanie pierników i spotkanie ze św. Mikołajem. W Pucku na najmłodszych czekać będzie karuzela, teatrzyk dla dzieci, pokazy fireshow oraz występy artystyczne.