Aktualność

24
grudnia 2018

W Gdyni organizowanych jest coraz więcej wydarzeń sportowych o międzynarodowej renomie. W przyszłym roku Gdynia będzie jednym z miast gospodarzy mistrzostw świata młodzieżowego futbolu U-20 World Cup. Latem rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów w Żeglarstwie, a we wrześniu w trójmiejskich lasach ścigać się będą kolarze podczas mistrzostw Polski w maratonie MTB. 

Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019 odbędą się za pięć miesięcy w sześciu miastach Polski. Mecz otwarcia i finał rozegrane zostaną w Łodzi, mecz o trzecie miejsce w Gdyni. Spotkania odbędą się także Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Lublinie oraz Tychach. W Gdyni zobaczymy aż 10 meczów. Pierwsze mecz w Gdyni zaplanowany jest na 23 maja. Fanów piłki nożnej czeka prawdziwy maraton. Mecze rozgrywane będą kolejno 23, 25, 26, 28, 29 i 31 maja (faza grupowa), 2 czerwca (mecz 1/8 turnieju), 8 czerwca (mecz ćwierćfinałowy), 11 czerwca (mecz półfinałowy) i 14 czerwca (mecz o 3. miejsce). 

 

Latem do Gdyni przyjadą młodzi żeglarze z całego świata, by 13–19 lipca 2019 r. wziąć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Żeglarstwie. Na starcie stanie prawie 500 zawodników z 76 państw. Rywalizować będą na wodach Zatoki Gdańskiej w 8 klasach, a każda klasa rozegra 11 wyścigów. 

 

We wrześniu natomiast będzie można dopingować najlepszym kolarzom górskim, którzy będą przemierzali trasy trójmiejskiego parku. Polski Związek Kolarski wybrał Gdynię na organizację mistrzostw Polski w maratonie MTB, które odbędzie się 7 i 8 września 2019 roku. W ramach zmagań rozegrane zostaną wyścigi kolarzy do lat 23 (80 km) oraz juniorów (60 km).

- Wizyta najlepszych „górali” w kraju to jedno z najważniejszych wydarzeń w kolarskim kalendarzu. Cieszę się, że w 2019 roku ich gospodarzem będzie Gdynia. Jesteśmy gotowi, by sprostać kolejnemu wyzwaniu - mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.