Aktualność

29
października 2021

 

Wejherowo zostało uznane za miasto przyjazne biznesowi w kategorii powyżej 30 tys. mieszkańców w rankingu Dziennika Bałtyckiego. Działania samorządu zostały nagrodzone w ramach konkursu TOP 100 Pomorza realizowanym do 25 lat przez gazetę.

 

Dziennik Bałtycki przedstawił podsumowanie wyników finansowych największych firm w regionie za 2020 rok. W rankingu TOP 100 Największych Firm Pomorza zaprezentowano zestawienia przychodów ze sprzedaży, zysków brutto, zatrudnienia, inwestycji, rentowności. W tym roku ogłoszono dodatkowo konkurs Gmina Przyjazna Biznesowi, w którym kapituła nagrodziła gminy w trzech kategoriach: gmina wiejska, miasto do 30 tys. mieszkańców, miasto powyżej 30 tys. mieszkańców.

 

W kategorii „Miasto powyżej 30 tys. mieszkańców” wyróżnione zostało Wejherowo. Kapituła nagrodziła działania samorządu podjęte dla wspierania przedsiębiorczości w trudnych czasach pandemii. Doceniono m.in. działanie przedstawicieli miasta w sztabie kryzysowy powołanym przez pomorskie organizacje biznesowe w związku z pandemią COVID-19. Wspieranie przedsiębiorców poprzez ustalenie wysokości czynszów za dzierżawę lokali w wysokości 1 zł, a także wprowadzenie cyklicznych spotkań z przedsiębiorcami.

 

- Wyróżnienie w rankingu Dziennika Bałtyckiego potwierdza, że Wejherowo jest przyjaznym środowiskiem do budowy i rozwoju przedsiębiorczości, a lata naszej intensywnej pracy przynoszą wymierne efekty – podkreśla prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Rozwój gospodarczy to przecież miejsca pracy, a korzyści odnoszą mieszkańcy Wejherowa. Od lat realizujemy strategię, której podstawą jest tworzenie jak najlepszych warunków dla działalności gospodarczej w mieście i przyciąganie do Wejherowa nowych inwestorów.