Aktualność

06
grudnia 2021

Świąteczny klimat w mieście tworzą świetlne iluminacje oraz jarmarki z tradycyjnymi wyrobami artystycznymi oraz regionalną kuchnią. Na święta czeka również Wejherowo, gdzie od 10 grudnia klimat oczekiwania uprzyjemni Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa aż do 23 grudnia. Różnorodne stoiska ulokują się na Placu Jakuba Wejhera. Będzie można kupić oryginalne upominki dla najbliższych, a także zakosztować regionalnych dań kaszubskich i wczuć się w przedświąteczny klimat.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wejherowie organizowany jest już pod raz ósmy. W tym roku nie zabraknie ulubionych atrakcji najmłodszych uczestników jarmarku. Dzieci będą mogły przejechać się kolorowo oświetloną karuzelą, a także spróbować swoich sił na lodowisku. Obie atrakcje czynne będą w godzinach funkcjonowania jarmarku i co najważniejsze będą bezpłatne.

 

Dorośli w tym czasie będą mogli napić się ciepłych napoi, zjeść regionalne, kaszubskie potrawy, a także skosztować domowych wypieków. Wystawcy przygotowali również specjały z innych regionów Polski i nie tylko. Będzie można spróbować jak smakuje węgierski langosz, litewskie dania, czy górskie sery. Lokalni rzemieślnicy wystawią swoje oryginalne wyroby - ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, biżuterię, świąteczne wyroby i słodycze.

 

Jarmark czynny będzie codziennie od godz. 12. W tygodniu stoiska zamykać się będą o godz. 19, a w weekendy o godz. 21. W soboty i niedziele dodatkowo przygotowane zostały występy artystyczne i rozmaite animacje.