Sezon Letni 2016

Sezon letni samorządy Gdyni i Północnych Kaszub otworzyły w Dąbrówce w Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf". Muzeum  zlokalizowane w gminie Luzino jest nową placówką, która poszerzyła ofertę szlaku historii militarnej Kaszub Północnych. W ramach muzeum funkcjonuje również Muzeum Saperskie „Explosive”.  Placówka posiada ponad 50 czołgów i pojazdów wojskowych oraz bogatą kolekcję eksponatów. 

Kaszuby Północne dzięki swojemu unikatowemu położeniu co roku przyciągają wielu turystów. Gminy starannie przygotowują się do nadchodzących wakacji stale poszerzając ofertę swoich atrakcji i letnich wydarzeń. Co miesiąc w sezonie letnim wydawane są plakaty informujące o imprezach przygotowanych przez poszczególne samorządy.

W tym roku aplikacja mobilna „Gdynia i Północne Kaszuby” prezentująca propozycje spędzenia czasu zarówno kulturalne, sportowe i rekreacyjne została poszerzona o moduł ścieżek rowerowych zlokalizowanych na tych terenach.

 

ulotka Gdynia i Północne Kaszuby 2014

Plakat - kalendarz imprez NORDA 2014

Wspólne przedsięwzięcia 2013 i 2012

Zespół roboczy do spraw promocji turystycznej postanowił przygotować wspólne wydawnictwo, które zachęci turystów do odkrywania uroków Kaszub Północnych. Po kilku tygodniach wytężonej pracy powstała funkcjonalna mapka z opisem najważniejszych atrakcji regionu oraz plakaty – kalendaria letnich imprez. Materiały t zaprezentowano dziennikarzom na efektownej konferencji prasowej, która odbyła się 25 kwietnia 2012 w Muzeum Obrony Wybrzeża. Dziennikarze trafili na nią z Trójmiasta drogą morską. Na miejscu oprócz ulotki i plakatów, mogli obejrzeć też spot reklamowy, wyprodukowany specjalnie na potrzeby promocji turystycznej członków forum Norda.

Mini przewodnik po Gdyni i Północnych Kaszubach

Film reklamowy - Norda

Gdynia i Północne Kaszuby na weekend – atrakcje turystyczne